Magyar Lupus Egyesület
SLE-vel élők civil szervezete

Pillangó magazinunk legújabb száma

Pillangó című magazinunk Magyarországon hiánypótló, hiszen nincs egy olyan lap sem, amely közvetlen lupuszos betegek számára jelenik meg. Egyesületünk kiemelt célja, hogy a magyar autoimmun betegek több tízezres táborát tájékoztassa. A magazinban kitűnő, elismert orvosok írnak autoimmun betegségekről, azok gyógyítási lehetőségéről, kutatási eredményekről, új gyógyszerekről. A lapban mi is beszámolunk egyesületünk híreiről, valamint lehetőséget biztosítunk bemutatkozásra kisebb civil szervezetek részére.
Pillangó című magazinunk legújabb számát február végén postázzuk Aktív I. és Támogató I. tagjainknak, s ugyanekkor fog megjelenni a kiadvány weblapunkon is, amely mindenki számára hozzáférhető lesz. Neves orvosokat kértünk fel, hogy írjanak lapunkba. Egy kis ízelítő a tartalomból:
– Dr. Dobi Dána: Az SLE kardiológiai vonatkozásai
– Dr. Hodinka László: A kevert kötőszöveti betegség (MCTD)
– Dr. Polgár Anna: Újabb adatok az SLE pathomechanizmusáról és kezeléséről
– Dr. Szegedi Gyula: Korai találkozásom az SLE betegséggel… Vigyázat a farkas még a kertek alatt van!
– Tóth Diána: Megküzdés a krónikus betegséggel
– Dr. Szekanecz Zoltán: Kezelhető a bőrfarkas

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató