Magyar Lupus Egyesület
SLE-vel élők civil szervezete

Márciusi találkozónkról

2008. március utolsó szombatján is neves orvosok tartottak előadást nekünk.
14 órától Dr. Pajor Attila Professzor Úr, a Semmelweis Egyetem II. számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója tartotta meg „Terhesség és lupusz” címmel. Professzor Úr egyesületünk megalakulása óta együttműködik velünk, segíti egyesületünket. Az országban egyedülállóan létrehozta autoimmun betegek számára a terhesgondozási ambulanciát. Az előadás után válaszolt feltett kérdéseinkre.
Rövid szünet után második előadónk Dr. Szemere Pál Professzor Úr, a Semmelweis Orvostudományi Egyetem emeritusz professzora tartott előadást a lupusz belgyógyászati szövődményeiről. Professzor Úrnak mintegy 150 közleménye jelent meg magyarul, angolul és németül. Több, mint 40 éve lektorál és szerkeszt. 13 könyvet írt, vagy szerkesztett. Érdemes és kiváló orvos, a Batthyány kitüntetés tulajdonosa. Közgyűlésünk kiemelkedő segítségéért tiszteletbeli tagságot szavazott meg számára.
Tisztelettel köszönjük mindkét előadónknak színvonalas és kiemelkedően tartalmas előadását!
Harmadik előadásunkat Hevér Krisztina betegtársunk tartotta volna, de sajnos Kriszta nagyon beteg lett, nem tudott eljönni hozzánk. (Az elmaradt előadás következő találkozónkon lesz megtartva.)
Pár perc szünet után egyesületünk ezévi terveit, működését beszéltük meg.


Dr. Pajor Attila Professzor Úr,
a Semmelweis Egyetem II. számú Szülészeti
és Nőgyógyászati Klinikájának igazgatója
(Fotó: Mártaszéki Ferenc)


Egyesületünk ajándéka előadóinknak
(Fotó: Mártaszéki Ferenc)


Dr. Szemere Pál Professzor Úr,
a Semmelweis Orvostudományi Egyetem
emeritusz professzora
(Fotó: Mártaszéki Ferenc)


Professzor Úr válaszolt kérdéseinkre
(Fotó: Mártaszéki Ferenc)


Minden vendégünk kapott üdítőt, müzli-szeletet
(Fotó: Mártaszéki Ferenc)

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató